Festool istnieje na polskim rynku już 90 lat

festool

Festool posiada 350 patentów oraz 80 nagród

Festool  wprowadzenie do tematu : Jakiś czas temu wspólnie zgłębialiśmy naprawdę bogatą historię firmy Festool. Bardzo skrótowo pozwolę sobie przypomnieć, dlaczego uważam, iż jest to koncern zasługujący na wybitne wyróżnienie na tle innych tego typu marek.

Firma Festool istnieje na polskim rynku już 90 lat. Oznacza to, że bez wątpienia jest ona absolutnym liderem w swoim fachu. Na potwierdzenie tej odważnej tezy pozwolę sobie przypomnieć, iż Festool posiada 350 patentów oraz 80 nagród dla produktów oraz przedsiębiorstwa.  W poprzednim tekście dotyczącym tejże firmy skupiliśmy się na samych początkach, czyli latach 20. oraz 30. XX wieku. Wtedy to właśnie powstał koncern, który przez lata kurczowo trzymał się jednej działalności oraz udoskonalał umiejętności pracowników. Wszystko po to, abyśmy dzisiaj mogli mówić o wybitnym sukcesie firmy.

Lata czterdzieste bez wątpienia podtrzymywały pozycję firmy na rynku. W 1943 roku mogliśmy już mówić bowiem o drugiej generacji Festool (a wtedy jeszcze Festo). Rok 1946 pozwolił na poznanie takiego pojęcia jak “pilarka”, która stała się absolutnym hitem w budownictwie drewnianym.

Rok 1951 był swego rodzaju przełomem. Firma Festo zyskała bowiem nową siedzibę, która mieściła się w Neidlingen. Nowa lokalizacja umożliwiła wtedy konstrukcję narzędzi dla najbardziej wymagających konsumentów. A wymagania wciąż rosły!

Nie trzeba było długo czekać na ogromny rozgłos.

W roku 1962 powstało nowe logo firmy, które prawdopodobnie miało za zadanie łatwo zostawać w pamięci klientów. I bez wątpienia ruch ten był słuszny – czarne, mosiężne litery, jednoznacznie kojarzące się z ciężkim fachem, z całą pewnością pozostają w pamięci na długo, co siłą rzeczy skutkuje jednym efektem: konsumenci wracają! Jednak Festool nie osiadło na laurach. W tym samym roku mogliśmy mówić o pierwszej szynie prowadzącej, której ulepszenie pojawiło się dopiero osiemnaście lat później!

Lata 70. oraz 80. wybiły koncert na naprawdę światowy poziom. Narzędzia, które wtedy powstawały, były dosłownie abstrakcją dla wielu innych firm. 

Więcej informacji z tematyki narzędzi specjalistycznych znajdziecie Państwo na Specjalistycznie.pl

Dodatkowe informacji związane z ofertą naszej firmy przeczytacie na stronie   O Firmie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pomagamy w doborze urządzeń
Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego urządzenia lub nie wiesz dokładnie jakie akcesoria będą pasować do urządzeń, której już posiadasz nie czekaj...
+48 67 215-12-68
Zadzwoń a my postaramy się Ci pomóc.
Lub napisz do nas wiadomość
Pomagamy w doborze urządzeń
Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego urządzenia lub nie wiesz dokładnie jakie akcesoria będą pasować do urządzeń, której już posiadasz nie czekaj...
+48 67 215-12-68
Zadzwoń a my postaramy się Ci pomóc.
Lub napisz do nas wiadomość
[wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę."]