Zszywacz pneumatyczny – Pomysł na zastosowanie domowe

Zszywacz pneumatyczny

Zszywacz pneumatyczny – Pomysł na zastosowanie domowe

Nowe budownictwo wyróżnia się dokładnym zagospodarowaniem nawet najmniejszych przestrzeni. Kiedyś widywaliśmy kawalerki o wielkości pięćdziesięciu metrów kwadratowych.

Dziś mieszkania tego typu przerabiane są na dwupokojowe. Żeby tego było mało, coraz częściej spotykamy się z dwoma pokojami na trzydziestu pięciu metrach! Ciężko mi sobie wyobrazić życie na tak niewielkim metrażu, niemniej jednak odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni bez wątpienia może nam w tym pomóc.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że mieszkanie dostosowane do potrzeb dzisiejszego człowieka, to nie tylko powierzchnia ładna, ale również praktyczna. W końcu pojemna szafa to coś, co powinno znaleźć się na każdym metrażu, a na tym małym – obowiązkowo!

Niestety nie zawsze mamy miejsce na wstawienie wielkiej szafy chociażby w przedpokoju. Dzisiejsze korytarze są wąskie i, tak naprawdę, nie stanowią znaczącej części mieszkania. Koliduje to z dawnym spojrzeniem na mieszkanie – najpierw wchodziło się do obszernego przedpokoju, a dopiero później – właśnie z owego korytarza – do poszczególnych pomieszczeń.

Co zatem powinniśmy zrobić, kiedy chcemy mieć małe i bardzo funkcjonalne mieszkanie? Cóż – przede wszystkim kombinować!

Żeby zagospodarować przestrzeń przedpokoju, który ma niecałe dwa metry kwadratowe, trzeba się naprawdę nieźle nagłowić. Nie ulega jednak wątpliwości, że korytarz służy nam po prostu do… Zostawiania w nim rzeczy wyjściowych.

Co zatem jest kluczem do zagospodarowania tego typu przestrzeni? Moim skromnym zdaniem są to haki, które umożliwią nam powieszenie okryć wierzchnich. A co zrobić, żeby haki zajęły jeszcze mniej miejsca? Oczywiście połączyć je na kawałku wybranego przez siebie materiału!

Czego potrzebujemy? Osobiście wybrałabym niewielki kawałek drewna. Zamiast wkręcać nasze haki bezpośrednio w ścianę, możemy w ten sposób umiejscowić je w drewnianej podstawie, zaś dopiero później całą podstawę usytuować w ścianie. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że w ścianie znajdzie się jeden gwóźdź, a nie kilkanaście, a miejsca będzie zdecydowanie więcej!

 

Narzędzia, które mogą Ci się przydać:

Wkręty: https://sterpol.pl/produkt/wkrety-rothoblaas-hbs/

Zszywki: https://sterpol.pl/produkt/zszywki-typ-92/

Zszywacz pneumatyczny: https://sterpol.pl/produkt/omer-cf-15-a/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pomagamy w doborze urządzeń
Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego urządzenia lub nie wiesz dokładnie jakie akcesoria będą pasować do urządzeń, której już posiadasz nie czekaj...
+48 67 215-12-68
Zadzwoń a my postaramy się Ci pomóc.
Lub napisz do nas wiadomość
Pomagamy w doborze urządzeń
Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego urządzenia lub nie wiesz dokładnie jakie akcesoria będą pasować do urządzeń, której już posiadasz nie czekaj...
+48 67 215-12-68
Zadzwoń a my postaramy się Ci pomóc.
Lub napisz do nas wiadomość
[wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę."]