Uszczelki do konstrukcji drewnianych
Blog

Uszczelki do konstrukcji drewnianych

Budownictwo drewniane ze względu na swe liczne zalety cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednak aby tego typu konstrukcje zachowały swoje właściwości niezbędne jest prawidłowe zabezpieczenie połączeń ich elementów, takich jak ściany czy podwaliny. W obliczu tego wyzwania rośnie zapotrzebowanie na nowe, skuteczne i praktyczne rozwiązania.
Z zamiarem sprostania tym wyzwaniom wyszła, posiadająca ponad stuletnie doświadczenie, szwedzka firma Trelleborg, światowy lider w dziedzinie projektowania polimerowych systemów izolacji i ochrony w wymagających warunkach.

System uszczelniania TRELLEBORG ST

Uszczelka do konstrukcji TRELLEBORG ST to wysokiej jakości produkt zaprojektowany z myślą o izolacji podwalin oraz połączeń ścian i oczepów budynków z drewna.

Uszczelki do konstrukcji drewnianych

System składa się folii polietylenowej (PE) o grubości 200 µm oraz dwóch rurek z gumy EPDM o średnicy 10 lub 20 milimetrów. Układ taki tworzy wypełnioną powietrzem, szczelnie zamkniętą komorę stanowiącą dodatkową warstwę izolacyjną, w efekcie zapewniając niezawodną ochronę przed wilgocią, zimnem i hałasem. Dzięki zastosowanym materiałom uszczelka zachowuje również sprężystość oraz posiada wysoką odporność na osiadanie i starzenie.

Uszczelki do konstrukcji drewnianychGłównymi obszarami zastosowania dla systemu TRELLEBORG ST są miejsca podparcia ścian na fundamencie oraz pionowe połączenia pomiędzy elementami ściennymi. Przy prawidłowym montażu uszczelka powinna być mocowana zszywkami, płaską stroną do elementu drewnianego z gumą EPDM po stronie zewnętrznej. Taki układ zapewnia zachowanie odpowiednich właściwości oraz ułatwia dalsze prace montażowe.

Folia PE jest dostępna w szerokościach od 60 do 500 milimetrów i może być stosowana zarówno dla elementów ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych o różnych grubościach.

X